A vibrációs tréner emberi szervezetre gyakorolt jótékony hatása már régóta ismert. Eleinte az orvosi rehabilitációban, a sportsérülések kezelésében hasznosították, azonban mára az otthoni és a fitnesztermekben végzett testedzés egyik közkedvelt eszközévé vált. A masszírozógép a mechanikai rezgéseket célzottan a testbe irányítja, amivel az izmokat önkéntelen összehúzódásra készteti, ezzel erősítve azokat. Segíti a szervezet regenerálódását, a méregtelenítést (anti-cellulitisz), emellett jobb alvást is biztosít. A vibrációs gépek jótékony hatással vannak az izomtömeg növelésre, valamint a meglévő izmok formálására és fokozzák a zsírégetést.
Használatuk segíti az edzések előtti bemelegítést, de önállóan, mint szépségápolási eszköz is igazoltan kedvező hatásúak. A legújabb kutatások szerint a vibrációs tréning hatásosan alkalmazható a csontritkulás megelőzésében, de sérülések, műtétek utáni rehabilitációban, akár idős emberek esetén is.
Gyorsan és hatékonyan formálhatjuk alakunkat.
Segít a fogyásban.
Javítja a koordinációt és az egyensúlyérzéket.
Jótékonyan hat a vérkeringésre.
Ízületi- és izom fájdalmak kezelésének az eszköze.
Hatásos segítséget nyújt narancsbőr ellen.
Stressz, depresszió vagy rossz alvás esetén is jótékony hatással van szervezetünkre.
Fontos:
A vibrációs gépek használata izületi gyulladás, epe- és vesekő megléte esetén nem javasolt. Szintén kerülendő a használata szívritmuszavar, fém protézis vagy epilepszia esetén.
Ahhoz, hogy a masszírozógép valóban kifejtse kedvező hatásait néhány fontos szabályt be kell tartani. A vibrációs tréneren mindig enyhén behajlított térddel végezzük a gyakorlatokat, így elkerülhető, hogy a terhelés a csontokat érje. Figyelni kell arra, hogy edzés előtt és közben is megfelelő mennyiségű folyadékot (vizet) fogyasszunk, és a fej ne rázkódjon a vibrációs gép használata közben. Ezt a remegő hangunk jelzi. Ellenkező esetben szédülés, ájulás lehet a következmény.A masszírozógépnél is, mint minden edzőgépnél fontos, hogy ügyeljünk a fokozatosságra.
A tökéletes ár/érték arány mellett néhány fontos szempontot érdemes figyelembe venni mielőtt kiválasztjuk a számunkra leginkább megfelelő vibrációs trénert.
Teherbírás: soha ne lépjük túl a vibrációs gépre megadott maximális súlyhatárt!
Motorteljesítmény: masszírozógép típusonként eltérő lehet.
Sebesség: a különböző sebességfokozatok segítenek megtalálni az ideális beállítást minden felhasználónak.
Programok: különböző fajtájú és számú programot tartalmazhatnak az egyes vibrációs tréner típusok, mint például a versenyprogram, a joggingprogram, vagy a walkingprogram.
Kijelző: edzőgép típustól függően megjeleníthető a rezgő sebesség, a kalória, az idő, vagy a használat módja.
Tartozék: bizonyos típusok esetén a masszírozó-, vagy a fogyasztó szalag mint tartozék szerepel. Ezek segítenek a merev izmok és fájó ízületek ellazításában. Edzés előtt és után is egyaránt használhatjuk. A fogyasztó szalag speciális kialakításával fokozza a vérkeringést, és a zsírszövetek bontását.
Garancia: gyártótól függően 1-2 év, illetve a vázszerkezetre kiterjesztett 3-5 év garancia is tartozhat.
Amennyiben segítségre van szüksége, vagy kérdései lennének a megfelelő vibrációs tréner kiválasztásával kapcsolatban, keresse bizalommal szakértő kollégáinkat.