A stepper, azaz lépcsőzőgép a hölgyek egyik kedvenc fitneszgépe. Egységnyi idő alatt a legnagyobb mértékű kalóriaégetés érhető el az igénybevételével. Az edzőgép a lépcsőzés elvén működik és ezt a fajta mozdulatsort szimulálja. A lépcsőzőgépek használatakor a kalóriafelhasználás a kifejtett munka és a megmozgatott izomcsoportok tömegének az aránya. A stepper gépek használata során nem vízszintes síkban, hanem felfelé haladva kell teljesíteni az erőkifejtést. Ez a mozgás rendkívül megerőltető, éppen ezért nagyon hatékony. Használata a zsírégetésben és az alakformálásban egyaránt segít.
A stepper gépek koncentráltan edzik a test alsó részeit és mivel a lépcsőzőgép a kardiotréning egyik eszköze, használata során megerősödik a kardió rendszer és megemelkedik a pulzus, így tökéletesen támogatja használóját a fogyásban és a fizikai kondíció javításában.
A lépcsőzőgép használatakor a gerinc kiegyenesített testtartást vesz fel, így hatékony módon edzhetjük a far- és combizmokat. A stepperen végzett lépcsőzés ízületkímélő hatású, mert a valódi ütéseket a edzőgép felépítéséből eredően kiszűri. Mindemellett néhány apróságra oda kell figyelni a helyes használat érdekében.
kondíció függvényében fokozatosan emelje a lépcsőzés időtartamát és intenzitását
mindig legyen egyenes a tartásunk a stepper használata közben
mindkét oldalt egyenletesen kell terhelni
az oldalsó karokat csak akkor használja, ha fárad és ezért az egyensúlytartása romlik
edzés közben használja ki a teljes mozgástartományt
lefelényomáskor a teljes talpfelületet vegye igénybe, míg felengedéskor már megemelhető a sarok
a hosszabb és lassabb mozdulatok hatékonyabbak, mint a kisebb és apró mozgássorok
Fontos:
A lépcsőzőgép és a taposógép nem egymás szinonímái, az elnevezések valójában két különböző fajtájú edzőgépet takarnak, amelyről bővebben is olvashat a témához kapcsolódó cikkünkben.
A tökéletes ár/érték arány mellett néhány fontos szempontot érdemes figyelembe venni mielőtt kiválasztjuk a számunkra leginkább megfelelő steppert.
Teherbírás: soha ne lépjük túl az edzőgépre megadott maximális súlyhatárt!
Fékrendszer: lehet mágneses, illetve hidraulikus.
Terhelésállítás: lehet manuális, illetve motorvezérelt.
Összecsukható: otthoni használat esetén helytakarékos megoldást jelent.
Fokozatok száma: típus függő.
Mozgathatóság: a könnyebb mozgathatóság érdekében bizonyos stepper gépek szállítógörgőkkel vannak ellátva.
Komputer kijelzés: a típustól függően jelezheti az időt, a lépések számát, a lépések ritmusát, az elégetett kalóriák számát, az aktuális pulzusértéket, a nyugalmi állapotú pulzusértéket fittségi indexel.
Tápellátás: történhet elemről vagy vezetékről.
Garancia: gyártótól és lépcsőzőgép típustól függően 1-2 év, illetve a vázszerkezetre kiterjesztett 3-5 év garanciát is biztosítanak.
Ergonomikus kapaszkodó: segítségével számos pozícióban végezhetőek a gyakorlatok.
Ventilátor: kellemesebb körülményeket biztosít az edzés során.
Amennyiben segítségre van szüksége, vagy kérdései lennének a megfelelő lépcsőzőgép kiválasztásával kapcsolatban, keresse bizalommal szakértő kollégáinkat.