A futópadok új otthoni trendje!

Csak azért, mert lakásod helyszűkében van, ne mondj le a saját futópadról! Ismerj meg két könnyen tárolható futó-/gyalogoló gép típust! Tárolásukat illetően közös a két eszközben, hogy ha kevés hely áll rendelkezésre a lakásodban (kiváltságosoknak az irodában) vagy csak nem szeretnéd, hogy állandóan szem előtt legyen kedvenc fitnesz eszközöd, mindkét gépet, kényelmesen szó szerint összehajtogathatod és elteheted.

Már elérhetők kifejezetten gyaloglásra tervezett futópad modellek is.

Milyen új trendeket találunk a nemzetközi és hazai futópad kínálatban?

  1. A walking pad például olyan picire összehajtható, hogy egy nagyobb fiókban (kb 55*83 cm) is találhatsz számára helyet.
  2. A SLIM futópad, ahogy neve mutatja igazán vékony, típustól függően, mindössze 10-14 cm vastag, a kapaszkodókarját, illetve biztonsági korlátját, egyszerűen lehajthatod, emiatt könnyedén az ágy, szekrény, kanapé alá guríthatod.

Felhasználásukban a walking- és futópadok eltérnek egymástól, de helyigényükön túl, akad még közös tulajdonságuk. 

Általános jellemzőjük, hogy:

  • halkak,
  • használatuk közben nem fogod meneteléssel zavarni a szomszédaidat, családtagjaidat,
  • de ha munkahelyeden használod, a szomszédos szobában dolgozó kollegákat sem tudod bosszantani.

A használatukhoz nem kell külön útmutatót olvasnod, az alapfunkciókat tartalmazzák, mint:

  • a sebesség,
  • távolság,
  • idő,
  • kalória,
  • pulzus.

Programozásukat, kezelésüket végezheted távirányítóval, telefonon keresztül applikációval, a futópad esetén természetesen a kapaszkodón található vezérlővel is. De a gyalogolópad különleges automata funkciója képes érzékelni a lépéseidet és ahhoz mérten lassítani vagy gyorsítani a sebességen. 

Még teherbírásuk is azonos, közel 100 kg-ig terhelheted őket.

De akkor mi alapján válassz közülük?

A válasz egyszerű, döntsd el mire szeretnéd használni:

  • Ha kardió edzésre, futásra, értelemszerűen a futópad lesz a nyerő választás, mert a SLIM futópadok esetén 14 km/h a maximális sebesség.
  • Amennyiben neked az intenzív sétánál többre nincs szükséged, (6-8 km/h) esetleg munka közben is felhasználnád íróasztalod mellett (home office-ban végkép nincs akadálya), válassz walking padot.

Persze itt felmerülhet benned a kérdés, hogy de hát a futópadon is tudok sétálni nem?

Természetesen tudsz, de a walking padet - mivel nem tartalmaz kapaszkodót - könnyedén az íróasztalodhoz teheted, sőt akár tv nézés közben, ülve is használhatod rehabilitációs célra, anélkül, hogy a konzolja útban lenne.

De ha netán a nap végén becsipog a lépésszámlálód, hogy hiányzik még (jó) pár lépés, bármelyik padot egyszerűen csak kihúzod a kanapé alól és amíg kedvenc műsorod nézed, észrevétlenül megteszed a maradék lépéseket.

A döntés a Te kezedben, a helyhiány többé nem lehet akadály!

 

i