Mutajuk, hogyan égess még több kalóriát evezőgéppel!

Programozható evezőgép esetén lehetőséged van edzéstípust választani, de manuálisan is nagyszerű edzésterveket kreálhatsz: hol könnyebbre majd nehezebbre, vagy folyamatosan nehezítve, majd csökkentve az ellenállást. Hol beleadhatsz az evezésbe mindent, ami a csövön kifér, majd tarthatsz egy lassabb, fél-1 perces pihenőt. Evezhetsz erőteljesebben hát és karizmaidat használva, vagy a lábmunkának nagyobb figyelmet szentelve. De, mint minden kardiógépben, az evezőgépben is sokkal több rejlik egyszerű evezéseknél és kardiógyakorlatoknál.

Az evezőgép nemcsak evezéshez használható segítségével a szériák között saját testsúlyos edzéseket is végezhetünk az intenzívebb kalóriaégetésért.

Jöjjön akkor pár gyakorlati tipp, hogyan dolgoztasd meg a tested minden izmát, evezőgépet használva!

Első körben természetesen a bemelegítésé a főszerep: sima evezéssel, 10-15 percben melegítsd be izmaidat, emeld meg pulzusod, majd próbáld ki 3-4 körben az alábbi gyakorlatokat!

Egy lábas kitörés, hátsó láb az ülésen

Állj háttal az evezőpad mögé, egyik lábad tedd fel az evezőgép ülésére és csúsztasd hátra miközben leengeded magad kitörésbe. Csinálj bátran mindkét lábra 12-15 ismétlést.

Guggolás egy lábbal

Az előző gyakorlathoz hasonlóan, ugyanúgy az evezőgép mögé állsz, de ez alkalommal oldalra fordulva, a gép felé közelebb eső lábad felteszed a csúszkára, leengeded magad guggolásba, miközben az ülést távolítod.

Tenyértámaszban páros térdbehúzás

Mint ahogy a nevében is benne van, a gépnek háttal állva tenyértámaszba engeded magad, a lábfejeket felteszed az csúszkára, hátra nyújtod a lábakat majd behúzod a térdeidet.

  • A hasfaladat tartsd feszesen, és a derekadra figyelj, ne engedd le! Kis rotációt is belevihetsz, ha a térdeidet az egyik könyöködhöz, majd a másikhoz húzod.
  • Ezt a gyakorlatot könnyedén nehezítheted és variálhatod egy lábas verzióval, ekkor csak az egyik lábad van fent az ülésen és amikor azt kinyújtod hátra, a szabadon lévő lábad behúzod a hasadhoz, majd fordítva, a csúszkás lábat húzod be, a levegőben nyújtod a szabad lábad.
  • Megbolondíthatod úgy is, ha tenyerekkel sétálsz előre a talajon, a lábak csak nyújtva csúsznak utánad az ülésen, majd tenyerekkel visszalépkedsz.
  • A gyakorlat közben a törzsed legyen végig szép egyenes, a lépkedéseknél próbálj a medencéddel nem elforogni, maradjon párhuzamos a talajjal.
  • Csípőemeléssel is variálhatod: ekkor mindkét láb a csúszkán, de nem a térdeidet húzod be magad alá, hanem nyújtva közelítenek a lábak a törzsedhez és a csípőd emeled, mintha kézenállást végeznél.

Haladó gyakorlatnak számít a fekvőtámasz

Az evezőgép mellé fekvőtámaszba helyezkedsz, az evezőhöz közelebb eső kezed a gép ülésén, a másik a talajon. Mikor leengeded magad fekvőtámaszba, a csúszkán kinyújtod a kezed előre, majd mikor kinyomod magad, visszahúzod a kinyújtott kart.

Állásból előre engedés

Ekkor az evezőpad mögött állsz, tenyereidet a csúszkára teszed, majd lassú, kontrollált mozdulattal, előre csúsztatod az ülést és ezt a mozdulatot követed egyenes törzzsel. Figyelj nagyon a deréktartásra, ne legyen homorú. Ez is már a haladó gyakorlatok egyike, kezdésként ne állásból, hanem térdelésből indulj.

A legvégére egy igazi mindenes gyakorlatot hagytunk

  • Kihúzod a csúszkát teljesen hátra, az evezőpad mögött, az a evező irányába nézve leülsz, sarkaidat nyújtott lábbal az ülésre támasztod.
  • Ujjaid a törzsed mellett előre mutatnak, kinyomod a csípődet, mindeközben a nyújtott lábakat előre csúsztatod, majd behúzod őket nyújtva magad alá, úgy, hogy a feneked a kar vonala mögé kerül és természetesen megtartod azt a levegőben. 

Ezek csak tippek, rengeteg felhasználási módja lehet az evezőpad modelleknek. Az erősítő gyakorlatokat végezheted egymás után, vagy az evezések közé beszúrva. Bárhogy is döntesz tuti lesz a hatása.

i