Sokak kedvenc kardiógépe az elipszis tréner. Edzések előtt kitűnő választás, hiszen a kezeket és a lábakat egyszerre veszi igénybe, a pulzusról már nem is beszélve. Hasznos azok számára, akik egészségügyi okokból nem választhatják a futópadot, ahol minden lépésnél a becsapódás hatással van az ízületekre.
Az ellipszis tréner egyik hátránya egy kötelező iramot diktáló futópaddal szemben, hogy könnyebb rajta elcsalni az edzést, kivéve, ha meghatározod a percenkénti „karcsapások” számát, amihez szigorúan tartod is magad.
De nem ez az egyetlen csalási lehetőség, amibe könnyű beleesni:
Alap esetben a karmozgásoknál koncentrálj arra, hogy mikor előre nyújtod a karod, akkor próbáld meg mell- és vállizmoddal gyakorlatilag eltolni magadtól az ellipszis karját. Mikor húzod, akkor tudatosan a hátizmoddal húzd hátra a karod. A láb esetében pedig igenis nyomd le a pedált ne csak masírozz fel-alá rajta, a törzsed végig legyen feszes.
Hátrafelé is hajthatod az ellipszist, ebben az esetben ülj bele a mozdulatba, rogyassz bele a lábaiddal kicsit, próbálj erőteljesebben a sarkaidra terhelni és azokkal nyomni a pedált - ezzel munkára késztetheted a farizmod is.
Ha nem használod a karjaidat, csak lábakkal hajtod magad kapaszkodás nélkül, akkor jobban kell koncentrálnod arra, hogy a törzsizmaidat feszesen tartsd, feszítsd a hasfalad, ezzel segíted az egyensúlyod megtartását. Ezt végezheted előre vagy hátrafele pedálozva is - az utóbbi nagyobb kihívást jelent, mind egyensúlyban, mind a törzs izmaiban.
Láthatod, hogy gyakorlatilag tetőtől-talpig át tudod magad mozgatni, amennyiben helyes a kivitelezési mód. Menet közben variálhatod is bátran a különböző végrehajtási módszereket: például egy ideig a karmunka dominál jobban, majd azt felválthatod intenzívebb lábmunkával, majd jöhet az egyszerre mindent bele, igazi intenzív alsó és felsőtest munka együttesen, erősebb fokozaton, természetesen feszes törzzsel.
Próbáld ki bármelyik módszert vagy vedd végig őket, garantáltan nem bánod meg!