Az evezőpad, mint az egyik leghatékonyabb fogyókúrás módszer

2016-01-20 13:38
2022-04-22 10:11
FittSport
Az evezőpad, mint az egyik leghatékonyabb fogyókúrás módszer

Számtalan különféle fitneszgép található már a hazai piacon is. Ki erre, ki arra esküszik, de egyre több tanulmány bizonyítja, hogy az evezőpad a legjobb módszerek között foglal helyet, ezáltal hiába alkalmazzák kevesen az úgynevezett kardió gépek közül, segítségével – helyen használat mellett természetesen – kiemelkedően hatékony tud lenni.

Az evezőpad ráadásul már nem csak a konditermek kiváltsága

Éppen ellenkezőleg, ha otthonunkba szeretnénk egy jó minőségű darabot, már számtalan gyártótól választhatunk igencsak bőséges kínálatból. Akadnak már például elektromágneses ellenállással működők, de például vízellenállásúak is, amelyekkel a valódi evezés érzetét élhetjük át az evezőpadon.

Az evezőgép elsődlegesen azért nagyon hasznos, mert segítségével szinte az összes nagy izomcsoportot hatékonyan meg tudjuk mozgatni. A legnagyobb terhelést a lábak, a hát és a karok kapják, de a has és a vállak is alaposan átmozgatásra kerülnek, miközben alaposan megdolgoztatjuk a szívünket és a tüdőnket, rendszeres használatával tehát nagymértékben javíthatjuk állóképességünket, és egy speciális diéta mellé tökéletes izomépítéshez, szálkásításhoz és természetesen fogyókúrázáshoz is.

Egy félórányi változatos evezőpadozással naponta akár 4-500 kalóriától is megszabadulhatunk, de keményebb munkával 6-700 kalóriára is feltornázhatjuk ezt az eredményt.

Akár fogyáshoz, akár intervallumos edzésekhez alkalmaznánk, az evezőgép nagyszerűen használható például váltakozó intenzitással, így egy percig maximális erőkifejtés gyakorlása után kétpercnyi lassabb evezés következzen, majd ennek az ismétlődése folytatódjon állóképességünkhöz illeszkedő ismétlésszámmal.

Az evezőpad mellé érdemes a futópadot és a szobakerékpárt is igénybe venni.

Egy kiváló edzésterv evezőgéphez

  1. Ha nincs különösebb ötletünk azzal kapcsolatban, hogy milyen edzésterv is lenne ideális egy evezőgép mellé, a zsírégetéshez és az állóképesség fejlesztéséhez is megfelelő az alábbi sablon:

    Bemelegítés, mert anélkül semmiféle edzést sem szabad elkezdeni. Ezzel kapcsolatban a legjobb, ha 5 percig valamilyen gimnasztikai gyakorlatokat végzünk, további 5 percen át pedig lazább evezést gyakorlunk.
  2. Az első fázisban egy 10 perces evezést alkalmazzunk közepes intenzitáson. A megfelelő terhelést akkor kapja a szervezetünk, ha már kizökkenünk a légzés terén a komfortzónából, vagyis már nem tudjuk nyugodtan venni a levegőt és kapkodás nélkül beszélgetni. Persze a ló túlsó oldalára ne essünk majd át!
  3. A második fázisban még tovább kell feszítenünk a húrt, ezáltal egy percre megduplázzuk a tempót, majd két percet az első fázisban lévő intenzitást alkalmazzuk, és újra kezdjük a váltást. Ezt állóképességünk függvényében legalább 5-6 alkalommal ismételjük, vagy legalább 1 kilométeren át alkalmazzuk.
  4. A harmadik fázisban a második pontban taglaltaknak megfelelő szintre vesszük vissza a tempót.
  5. Végül levezetjük az edzést, megnyújtjuk a megdolgoztatott izmokat, és végzünk néhány egyszerű hajlítást, valamint gyakorlatot, amíg légzésünk nem normalizálódik.




i