Tudtad, hogy a fokozott vérkeringés a legjobb módja a gyulladáscsökkentésnek vagy a regenerációnak? A megnövekedett véráram ugyanis több oxigént és tápanyagot szállít a sejteknek, és segíti a nyirokrendszer áramlását is. Például, ha derékpanaszokkal küzdesz, a célzott tornán kívül segítheted a gyógyulást kardióedzéssel.
De ugyanez vonatkozik akár a csonttörésre is. Ha eltörted a karod kevesebb izomveszteség mellett, gyorsabban összeforr, ha fizikailag aktív maradsz. Ehhez biztonságos és kényelmes megoldás lehet egy háttámlás kerékpár, mint amilyen ez a háttámlás szobakerékpár.
A szobakerékpárok előnye, hogy az edzéseket biztonságosan és hatékonyan tudod rajtuk kivitelezni és lehetőséget biztosítanak az alacsony intenzitású kardiovaszkuláris aktivitásra is, tartozz akár a betegségből lábadozókhoz, az idősebb korosztályhoz vagy teljesen kezdőkhöz.
A szobakerékpárok kevésbé terhelik az ízületeidet, szemben más kardiógépekkel, és viszonylag kényelmesek, ha megszokod, hogy hosszabb ideig ülsz a nyeregben vagy az ülésen.
Ha derékfájós vagy, akkor a fekvő kerékpár kiváló választás lehet számodra, mivel a háttámla és az ülés helyzete támogatást nyújt a hátadnak. De ha teljesen kezdő vagy a kerékpározásban, a fekvő kerékpár akkor is ideális alternatívát jelenthet.
A lényeg: a fekvő kerékpár gyakorlatilag minden képességszintű felhasználó számára optimális kardiovaszkuláris edzést nyújthat.
Ha bizonytalan vagy melyik típus lenne számodra a legjobb az alábbiak segíthetnek eldönteni.
Összeségében tehát egy fekvő helyzetű háttámlás kerékpár ergonómiailag kényelmesebb, kevésbé veszi igénybe a törzs és felsőtest izmait, kifejezetten derékbarát, így ideális lehet az idősebb korosztály számára is. Hátránya, hogy több helyet foglal. És mivel az elégetett kalóriák számát úgyis a leadott teljesítményed határozza meg, így bármelyik típust is választod, mindkettő tökéletes alakformálásra, kardiózásra, rehabilitálásra.