Testünk közel 60%-a víz. Ennek a víznek nagy része a sejtjeinken belül található, de alapvető fontosságú a sejteken kívül is, például a szemünk esetében, ahol az üvegtest 99%-át adja, illetve látószervünk tisztán és nedvesen tartásában. Jelentős mennyiségben van jelen a vesében, a májban, az agyvelőben és az izomzatban, de még a csontjainkban, sőt, a fogzománcban is kimutatható a víz jelenléte. Az emberi élet a magzatvízben kezdődik, és maga az élet is a vízben alakult ki, tehát a víz éppen olyan alapvető fontosságú az életben maradás szempontjából, mint a levegő.
Mégis, előfordul, hogy egyesek minimális folyadékbevitellel élnek, alig isznak valamit, esetenként azért, hogy ne kelljen WC-re menniük, de az sem ritka, hogy egyszerűen csak megfeledkeznek róla. Ez majdnem olyan, mintha a légzésről feledkeznének meg! A folyadékbevitel elmaradása rövid távon fáradtsághoz és a szellemi teljesítmény csökkenéséhez vezet (az agyvelő 79%-a víz), hosszabb távon pedig számtalan módon rombolja egészségünket. A vízhiány tönkreteszi az emésztésünket, súlyosan terheli a vesét, fokozza a gázképződést, keringési- és ízületi problémákat okoz, és még rengeteg olyan nyavalyánk kiváltója lehet, amire nem is gondolnánk.
Az emberi test naponta átlagosan 2 liter vizet veszít, tehát nagyjából ezt a mennyiséget kell pótolnunk. Az alacsonyabb testsúlyú, passzív életet élőknek is szükséges legalább 1,5 liter folyadékot pótolniuk, a sportolóknál viszont a 10 testsúlykilónkénti fél liter az ajánlott mennyiség. A legjobb, ha folyadékbevitelünket vízzel oldjuk meg. Ez lehet bármilyen ásványvíz, de tökéletesen megfelelő a csapvíz is, nem szükséges különleges, drága vizekre beruháznunk. Ha unjuk a vizet, ízesítsük citrommal, vagy igyunk teát, lehetőleg cukor nélkül, és általában kerüljük a cukros, édes italokat.
A gyümölcslevek sem annyira jók, mint a sima víz, de persze sokkal jobbak, mint a semmi. Ne várjuk meg a szomjúságot, ami már a szervezetünk vészjelzése, igyunk rendszeresen, egész nap.