A fekvenyomó pad elsősorban férfi edzőalkalmatosság volt, de mára egyre több nő használja. A fekvenyomó pad a súlyzós edzés speciális formáját jelenti, mellyel elsősorban a mellizmokat lehet edzeni. Nyilvánvalóan megdolgoztatja a kar és has izmait is, ám ezekre nem hat olyan mértékben, mint a mellizomra. A testépítők elengedhetetlen eszköze, mivel mellizmaik edzéséhez ez a legkiválóbb és legspecifikusabb berendezés. A fekvenyomó pad használata azoknak ajánlott, akik formás, erős és nagy mellizmokat szeretnének. Nyilvánvalóan az izom növekedése, ereje attól függ, milyen mértékű terhelésnek vetjük alá.
Ha nem akarunk hatalmas súlyokat megemelve a testépítők szintjére feljönni, csak egy kicsivel jobban akarunk kinézni, akkor kisebb súlyokat használunk, nem növeljük a terhelést olyan gyorsan és nagymértékben, ahogy a profik teszik. A fekvenyomó pad szinten tartásra is tökéletes.
Azzal, hogy egy bizonyos súlyon nem igazán lépünk túl, a mellizmainkat megtarthatjuk az elért szinten. Nők számára ugyanolyan hasznosa lehet, hiszen a súlyzórúdra kicsi súlyokat is fel lehet pakolni, amivel a női mell izmai is hatékonyan edzhetők, formálhatók. Aki kezdő és még nem használt ilyen eszközt, nem biztos, hogy tisztában van azzal, milyen veszélyei vannak a komoly edzésnek. Nem szabad azonnal befeküdni egy nagy súly alá.
Először kicsi súllyal kell próbálgatni, milyen érzés is ez, majd lassan, apránként növelve a terhelést meg lehet állapítani, hogy milyen szinten vagyunk, honnan kell elindulnunk a fejlődés felé. Ha nehéz, már nagy erőfeszítést igénylő súlyokkal dolgozunk, nem szabad egyedül csinálni. A súly alatt fekvés miatt nagyon veszélyes dologgá válhat a fekvenyomás, ha teljesen egyedül vagyunk. Egy rossz mozdulat, egy hirtelen sérülés vagy egy köhögési inger is kibillenthet az egyensúlyból és az amúgy is kínkeservesen tartott súly ránk zuhanhat. Ha olyan súlyokat mozgatunk, amiket nagyon kis ismétlésszámmal bírunk csak „kinyomni”, akkor kérjünk meg valakit, hogy álljon fölöttünk, a fejünknél és, ha nem bírnánk, segítsen feltenni a súlyt a helyére.
Nyilván a kisebb súlyoknál nem szükséges ilyen óvintézkedéseket tenni, de a nagy „mutatványoknál” érdemes óvatosnak lenni.
Nők esetében, ha nem testépíteni akar az illető, akkor elegendő akkora súly, amivel közepes ismétlésszámot tud hozni. Amit 15-25 alkalommal meg tud emelni valaki, az pont megfelelő a mellizom szépítésére. A fekvenyomó pad csak azoknak ajánlott, akik nem szenvednek hátproblémáktól, nincsenek izületi sérüléseik vállban és a karjaikban.
Az ilyen eszközökön legtöbbször hasazni is lehet, valamint sok esetben tolódzkodásra és lábazásra alkalmas kiegészítőket is fel lehet szerelni.