Evés nélkül akár hetekig is ki lehet bírni, pár napig ivás nélkül is, anélkül viszont, hogy levegőt vennénk, csupán percekig. Mégis, életünk eme alapvető szükségletével sokkal kevesebbet foglalkozunk, mint a táplálkozással. Pedig a helyes légzés is van olyan fontos, ha nem fontosabb, mint a helyes táplálkozás! A helyes légzés alapja a helyes testtartás. Végezzünk el egy egyszerű kísérletet; húzzuk ki magunkat és figyeljük meg, hogyan változik légzésünk! Érezhetően mélyebbé, teljesebbé válik, pusztán csak azzal, hogy tüdőnk nem szorul össze, mint a sokszor jellemző görnyedt testtartásban.
Ez fekvő helyzetben is igaz, felhúzott térdekkel, a fejünk alatt több párnával nem tudunk olyan jól lélegezni, mint nyújtott lábakkal, párna nélkül. Figyeljünk tehát oda a helyes testtartásra! A másik, talán még fontosabb dolog, amit nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a légzés szerve az orr! Az orron át beszívott levegő nagyrészt megtisztul a szennyeződésektől, a baktériumoktól és felmelegedve jut a tüdőbe. Ellenben, ha a szánkon vesszük a levegőt, jóval több port, szennyeződést és kórokozót juttatunk a torkunkba és a tüdőnkbe.
Egy egyszerű megfázás is csúnyán el tud húzódni, ha az eldugult orrunk helyett egyszerűen csak a szánkon kezdünk el lélegezni. A torkunk így kiszárad, begyulladhat, aztán már nem csak levegőt nem kapunk, hanem köhögünk is, a torok ég, kapar, fáj. Ezt megelőzhetjük, ha az orrunkat tisztán tartjuk. Kevesen tudják, de az orr egyszerűen átmosható. Két deci meleg vízbe egy csipetnyi sót kell feloldani, majd a csap fölött előre dőlve, a fejünket jobbra fordítva a jobb oldali orrnyílásunkba kell juttatni a vizet, ami bal oldali orrnyílásunkon fog kifolyni.
Helyes fejtartással nem fog befolyni a torkunkba. Egy deci víz átfolyatása után ismételjük ezt meg a másik oldalról is. Erre a célra jól használható egy közönséges fecskendő, de speciálisan orrmosásra kialakított kancsók is kaphatóak. Allergiásoknak, poros helyen dolgozóknak kifejezetten ajánlott ez a módszer.