A tél közeledtével egyre többet lehet olvasni arról, hogy mit kell enned és mit kell tenned annak érdekében, hogy legyőzhesd a hideg idővel járó megbetegedéseket, valamint a komorság okozta depressziót. Igen ám, de arról viszont már kevesebbet lehet olvasni, hogy mit NEM szabad tenni, a téli hónapok alatt. Melyek azok a dolgok, amelyekkel Te magad idézheted elő a betegségeket és a rossz közérzetet? Lássuk, mit nem szabad tenned télen, ha azt akarod, hogy egészséges és kiegyensúlyozott legyél! Először is, jobb, ha elfelejted a hosszú, forró vízzel történő zuhanyzásokat!
Bár a meleg víz igazán jól tud esni egy hideg, hosszú, fárasztó nap után, ám míg a lelkedet melengeted, a testednek kifejezetten rosszat teszel vele! Sohase engedd a forró vizet 15 percnél tovább a testedre, hiszen a bőrödnek nagyon rosszat teszel vele. A bőr a forró víztől túlságosan kiszárad, dehidratálttá válik.
A zuhany alól kilépve rögtön érezheted azt, hogy feszül a bőröd, amit még tovább fokoz a téli fűtés is, hiszen ilyenkor a szoba levegője is sokkal szárazabb, mint máskor. A bőröd kirepedezhet, érdessé válik, majd iszonyatosan elkezd viszketni. Tovább tetőzi a bajt az, ha elkezded vakarni a viszkető felületet, hiszen ezzel hámsérülést is okozhatsz magadnak, ami aztán melegágya lehet a különböző bőrfertőzéseknek, gyulladásoknak.
Előzd meg a bajt, zuhanyozz langyosabb vízzel, rövidebb ideig.
Télen gyakran elkövetett hibának számít az ajakápoló használatának mellőzése is. Sokan úgy gondolják, hogy felesleges pénzkidobás beruházni egy jó minőségű ajakápolóra. Ez nagy hiba! A férfiak pedig, már csak büszkeségből sem hajlandóak ajakápolót használni, holott az ő ajkuk is szinte szomjazik a megfelelő ápolásra.
Télen nagyon fontos, hogy Te is odafigyelj az ajkaid ápolására, hiszen a kínzó hideg, az erős szél a száj bőrét is megviseli.
A repedezett ajkak pedig, nem csak a mosolygásban gátolhatnak meg, hanem az étkezésben is, hiszen minden egyes harapásnál gyötörhet az ajkaid feszülése. Rosszabb esetben még vérezhet is az ajkad, és ezt nem szabad megkockáztatnod! Használj Te is rendszeresen ajakápolót! Lehetőleg olyan típust válassz, amely lanolinmentes, hiszen ezek az ajakápolók általában nem okoznak allergiás reakciót.
Kerüld el azokat az ajakápoló szereket, amelyek túl sok illatanyagot, színezéket vagy ízesítőszert tartalmaznak, mert ezek erősen allergizáló hatásúak lehetnek! Te használsz télen ajakápolót? Hány percig szoktál télen zuhanyozni?