Manapság nagyon sokat lehet hallani arról, hogy az egészségünk megőrzése érdekében, egészségesen kell táplálkoznunk. Igen ám, de vajon mit is takar pontosan az „egészséges étel” fogalma? Sajnos nagyon sok olyan ember van, aki tévúton jár ezzel kapcsolatban. Sokan azt hiszik, hogy egészséges ételeket esznek, ám hatalmasat tévednek, mert az egyébként egészséges ételeket rosszul készítik el. Lássuk, melyek azok az ételek, amelyeket jobb, ha nem fogyasztasz egészséges ebéd gyanánt! Köztudott, hogy a húsok nagyon egészségesek és mindenkinek ajánlott legalább hetente négy vagy öt alkalommal húst fogyasztania.
Igen ám, de nem mindegy, hogy milyen húst fogyasztunk és az sem, hogy hogyan is készítjük el az ebédet a vásárolt húsféléből. Az egészséges étrendbe remekül beilleszthetőek a sovány, fehér húsok. Ez alatt a csirke, pulyka és a hal húst értjük, tehát ezeket bátran lehet fogyasztani az egészséges ebéd részeként.
Igen ám, de arra ügyelned kell, hogy a húsról mindig távolítsd el a bőrt és a zsírosabb részeket, sütésnél pedig minimális zsiradékot használj fel. Vannak, akik úgy vélik, hogy a rántott hús is egészséges étel, ám arra nem gondolnak, hogy a bő olajban sütött, egyébként egészséges hús, az elkészítés után már egyáltalán nem lesz egészséges, sőt még hizlal is.
Ezért, a rántást, panírozást, bő olajban, zsiradékban sütést jobb, ha elfelejted az egészséged megőrzése érdekében. Ebédre válassz inkább grillezett, roston sült, vagy sütőzacskóban, zsiradék hozzáadása nélkül elkészített, bőrétől megfosztott csirkehúst, hiszen az ilyen módon elkészített fogás valóban egészséges és tápláló marad. A körettel kapcsolatban is vannak félreértések.
Köztudott, hogy a főzelékek, a zöldségek nagyon egészségesek. Igen ám, de, ha azt a bizonyos főzeléket tele rakjuk rántással, liszttel, zsiradékkal, netán zsíros tejföllel, akkor biztos, hogy nem lesz egészséges az egyébként zöldséget is tartalmazó köret.
Jobb, ha a lisztes, rántásos főzelékek helyett inkább valamilyen párolt zöldségköretet választasz. Amennyiben nagyon szereted a főzelékeket, úgy a sűrítést ne liszttel végezd el, hanem magával a zöldséggel.
Burgonyafőzelék vagy babfőzelék esetén például, szedj ki egy adag megpuhult zöldséget, némi lével, majd alaposan turmixold, pürésítsd le azt. Ezután, öntsd vissza a főzelékbe a pürét, amely varázsütésre be is fogja sűríteni a főzelékedet. Burgonyapüré, vagy sült krumpli helyett pedig, válassz inkább főtt burgonyát, vagy párolt, főtt zöldségköretet.
Te mit szoktál ebédelni?