Sokan félnek elmenni fitnesz terembe, mert nem tudják, hogyan működik, vagy attól tartanak, hogy mások nézni fogják, miközben bénázik. Most nézzük, hogyan épül fel egy edzőterem, mik az általános szabályok, szokások és miért is nem kell tartani attól, hogy ilyen helyen edzünk. Először is azt kell tudni, hogy edzőterembe nagyon sokféle ember jár, de mindegyik azért van ott, mert szépülni, erősödni, formálódni szeretne és nem azért, hogy másokkal foglalkozzon. Hidd el, senki sem fog kinevetni, bámulni, ráadásul senki sem tökéletes és jó mindenben, így sok olyannal találkozhatsz, aki hozzád hasonlóan akár mg „bénázik” is. De ha ezt nem vállalod be, akkor hogyan akarsz eredményt?
Az edzőtermekbe járók nem kinevetik, inkább segítik egymást, elmagyarázzák, mi hogyan működik, tudomásuk szerint mit célszerű edzeni, ha ezt vagy azt akarsz elérni és tapasztalatokat is cserélhetsz velük.
Ha a kora reggeli órákban vagy dél körül látogatsz el egy ilyen jellegű helyre, nagy valószínűséggel alig lesznek mások rajtad kívül. A csúcsidőszak délután kettőtől este tízig tart, ezekben az időkben általában sokan vannak a konditermekben és az aerobic vagy egyéb csoportos órákon is.
Az edzőtermek általában úgy működnek, hogy először kapsz egy kártyát, saját kóddal, amire jegyet vagy bérletet válthatsz.
Többféle bérlet közül lehet válogatni, nézd meg mennyit érsz rá, mennyit fogsz lejárni és annak fényében vásárolj, hogy figyeled az érvényességi időt is. A legtöbb helyen, hiába jártál már ott sokszor, nem engednek be a termekbe, ha otthon hagytad a belépésre jogosító kártyádat.
Mindig tartsd magadnál, mert különben nem tudsz majd edzeni. A szabályok általában tisztaságra, az eszközök rendeltetésszerű használatára, biztonságra, és arra térnek ki, hogy mások biztonságát, nyugalmát, edzését nem szabad megzavarni. Extrém szabályokkal ritkán találkozni, de mindig el kell olvasni, az adott edzőterem mit vár el. Sok helyen kérhetsz saját öltözőszekrényt, természetesen plusz díj ellenében, vagy pedig bizonyos bérletekhez járhat.
Általában az éves bérletekhez szoktak szekrényt biztosítani, de ez kevés helyen jellemző, általában csak az edzés ideje alatt pakolhatsz bele egy-egy szekrénybe ideiglenesen, majd pedig a kulcs leadásával visszakapod a beléptető kártyád, amit belépéskor elkértek és a kulcs fakkjába tettek.
A csoportos órákon sem fognak kinevetni, nagyon sokan lesznek még ott rajtad kívül, akik először járnak az adott órára. Később nagyon kellemes társaság tud kialakulni és meglepően változatos mind stílusra, személyiségre, korra is az összetétel. Nem csak fiatalok és jó alakúak járnak a csoportos fitnesz órákra, néha meglepőek koros vagy pedig nagy túlsúllyal küzdők is megjelennek, hiszen ez az a hely, ahol mozogni lehet, fogyni vagy éppen fittségünket megőrizni.
Nyugodtan tégy egy próbát, nem kell divatosnak, karcsúnak és tornász képességekkel megáldottnak lenned, hidd el, mások sem azok. Egyszerűen csak menj le és edz, meglesz az eredménye.