Rehabilitációs eszközök a gyorsabb gyógyulás érdekében

2024-04-26 21:41
2024-04-26 21:49
FittSport
Rehabilitációs eszközök a gyorsabb gyógyulás érdekében

Sokan felesleges luxusnak tartják a szakszerű rehabilitációt, mondván, ha már a gyógyulás útjára lépett az ember, akkor előbb-utóbb majd csak visszanyeri az eredeti formáját. Van sajnos számukra egy rossz hírünk. Rehabilitációra mindenkinek szüksége lehet, aki vagy tartósan, vagy csak időlegesen elveszítette egy olyan képességét, ami a mindennapi élethez alapvetően szükséges. A rehabilitáció célja ugyanis nem más, mint hogy valamely betegségen, sérülésen átesett beteg minél gyorsabban visszanyerje eredeti mozgását, annak valamennyi funkciójával együtt. Az alábbiakban éppen ezért olyan, otthon is használható eszközöket mutatunk be, amelyek segítségével meggyorsíthatjuk az otthoni gyógyulás folyamatát.

Bosu, a koordináció, az egyensúly és az erőnlét rehabilitációjában nyújthat segítséget

Akik nem hallottak még a Bosuról, azoknak gyorsan elmondjuk, hogy a Bosu tulajdonképpen egy félkör alakú labda, amely egy lapos felülettel van összekapcsolva. Ebből pedig már nem nehéz kitalálni, hogy milyen gyakorlatokkal lehet segítségünkre a rehabilitáció során a Bosu Balance Trainer.

A Bosu rehabilitációs eszköz, mely instabilitásából adódóan segítséget nyújt az izmok és ízületek megterhelésében. Használata bárkinek könnyedén megtanulható.

A Bosu instabilitásából adódóan segítséget nyújt az izmok és ízületek megterhelésében. Testünk stabilizálásának érdekében az eszköz szakszerű használata az egyensúlyérzék és a koordináció javulását eredményezheti. További előnye a Bosunak, hogy könnyen alkalmazkodik egyrészt a különböző gyakorlatokhoz, hiszen valóban nagyon sokrétű az alkalmazási területe, másrészt lehetőséget biztosít a progresszív terhelésre, így valóban ideális eszköz lehet a rehabilitáció során.

Fontos, hogy semmiképpen ne erőltessük túl magunkat, ha rehabilitációra használjuk a Bosut. Lényeges, hogy minden esetben stabil és biztonságos felületen helyezzük el a Bosut és nagyon koncentráljunk a feladatok elvégzése során a helyes testtartásra és a megfelelő technikára.

Szobakerékpár, amely talán a legösszetettebb rehabilitációs sporteszköz

A szobakerékpárt a szakemberek elsősorban az alsó végtagok kisebb-nagyobb sérüléseinek, vagy műtéteinek utókezelésére ajánlják. Emellett természetesen a megfelelő kardió teljesítmény visszaszerzésében is jelentős szerepet játszhat.

A szobakerékpározás, mint kiváló kardió edzés, segít növelni az állóképességet és az általános kondíciót egyaránt. Ez különösen hasznos lehet olyan esetekben, amikor valaki hosszabb ideig volt inaktivitásra „ítélve” valamilyen sérülés, vagy műtét okán. A szobakerékpár természetesen elsősorban a pedálozásnak köszönhetően a comb és a lábszár izmokat erősíti. Ez pedig jelentős szerepet játszhat az izomerő visszanyerésében és az izmok tonizálásában egyaránt.

A rehabilitáció során a szobakerékpárnak különösen nagy előnye, hogy nem terheli az ízületeket a mozgás során, viszont segít mozgékonyságának javításában.

A rehabilitáció során a szobakerékpárnak különösen nagy előnye, hogy nem terheli feleslegesen az ízületeket a mozgás során, viszont részt vesz azok mozgékonyságának és rugalmasságának javításában.

És amivel talán kezdeni illett volna a szobakerékpár rehabilitációban betöltött szerepe kapcsán, az az a tényt, hogy időjárástól, helytől, időtől függetlenül mindig kéznél lehet, így gyakorlatilag a segítségével minimálisra lehet csökkenteni az alkalmazkodási problémákat. Fontos viszont, hogy minden esetben megfelelően testreszabott edzésprogramot végezzünk a szobakerékpárral is a rehabilitáció során, hiszen csak így érhetjük el a maximális hatékonyságot és eredményt a gyógyulás folyamatok érdekében.

Marokerősítő, amely valóban mindig kéznél lehet

A marokerősítő alap funkciója, hogy a markolatot szorosan fogva és összenyomva segíthet az alkar és a kézizmok erősítésében, ami különösen hasznos lehet abban az esetben, amikor azok gyengült, vagy éppen sérült állapotukból szeretnének „újjá éledni”.

A marokerősítő másik fontos szerepe lehet a rehabilitáció során, hogy használatával csökkenthetjük a kézben keletkező izomfeszültséget, és ízületi fájdalmakat.

A marokerősítő másik fontos szerepe lehet a rehabilitáció során, hogy használatával csökkenthetjük a kézben keletkező izomfeszültséget, illetve az ízületi fájdalmakat is azáltal, hogy elősegítheti a vérellátás és anyagcsere-folyamatok aktivizálását a sérült területeken.

A marokerősítő valóban mindig kéznél lehet, könnyű kezelhetőségének és minimális méretének köszönhetően, így valóban egy rehabilitációs folyamat során hasznos kiegészítő eszközként szolgálhat.

Masszázshenger, az izmok regenerációjának egyik fontos kelléke

A masszázshenger fő funkciója, hogy egy-egy rehabilitációs folyamat során segít enyhíteni az izomfeszültséget gyakorlatilag az egész testben, illetve javítja az izmok rugalmasságát és azok regenerációját.

A rehabilitációs masszázshenger szakszerű használata során a test  teljes súlya segíthet az izmok mélyebb rétegeinek elérésében és lazításában egyaránt.

A masszázshenger használata során a test súlya segíthet az izmok mélyebb rétegeinek elérésében és lazításában egyaránt. Ez különösen hasznos lehet testünk azon területein, ahol feszültség, vagy görcsök jelentkeznek bizonyos sérülések, vagy éppen a túlzott terhelés következtében. Emellett a masszázshenger segítheti a megfelelő vérkeringés helyreállítását az izmokban, így áttételesen segíthet az oxigén és a tápanyagok hatékonyabb szállításában az izmokhoz, valamint a felesleges salakanyagok eltávolításában az izmokból. Ezáltal pedig hozzájárulhat az izmok gyógyulásához.





i