Pedig nem kellene elhanyagolni a hátat sem. Ha képes minden nap edzeni a hasadat, akkor a hátizmaiddal is törődnöd kell! Edzheted otthon is, ha éppen nem jársz sehová tornázni, leírjuk hogyan! A hátfájás eredete sokszor a gyenge hátizmokban keresendő: ha tornáztatod és a fájdalom vagy a hamar elfáradás egy idő után megszűnik, akkor a mozgás jót tesz, ilyenkor nem érdemes abbahagynod. Legyen a hát tornáztatása is mindennapos, ugyanúgy, mint a fenéktorna vagy a hasizom gyakorlatok elvégzése.
Ne felejts el bemelegíteni: a törzsdöntés, csípőforgatás, karemelés, karkörzés, bemelegíti a hátizmokat is. - A legegyszerűbb hátizom erősítő gyakorlat, ha hasra fekszel és elemeled a törzsedet a földtől.
- Ha van egy óriási nagy labdát, hívhatod segítőtársadul. Támaszkodj a labdára, majd a felsőtested előrebillentésével „gurítsd el” a labdát, majd vissza. Nagyon fárasztó gyakorlat, de nagyon hatékony
- Ha csak kicsi gumilabdád van, az sem baj: feküdj hanyatt, tedd a lábaidat a labdára, és úgy „gurítsd” magad felé majd vissza. Nem csak a hátizmokat fejleszti, hanem a combizmokat is!
- Nyújtás, lazításképpen ülj széles terpeszbe, tedd a lábaid közé a labdát, a labdára a kezeidet, majd lassan „gurítsd” el a labdát, majd hozd vissza úgy, hogy a kezedet nem veszed le a labdáról. Akár nagylabdával, akár kislabdával oldod is meg a feladatot, tízszer ismételd meg a megfelelő nyújtásért-lazításért.
Ha a gyereked éppen kinevetni készül, fogd be őt is, hiszen a hátfájás, a rossz testtartás megelőzését gyerekkorban is érdemes elkezdeni. Így a nehéz iskolatáska nem ferdíti el a gerincét, nem lesz púpos – és többet nem fog rajtad nevetni!