Az egészséges életmód nem csak abban merül ki, hogy milyen ételeket fogyassz, hanem nagy szerepe van annak, hogy milyen sűrűn étkezel egy nap.
A minőségi ételek csak egy részét fedik le a minőségi étkezésnek,: az egészséges élethez hozzátartozik a tudatos étkezési szokások kialakítása is.
Legyen szó akár arról, hogy egy nap ötször kellene étkezned, legyen szó arról, hogy az étkezések nyugodt körülmények között történjen meg, legyen szó arról, hogy az ételeket kis falatokban, alaposan megrágva juttasd a szervezetedbe.
A tudatosságnak azért van létjogosultsága, mert minden külső körülmény ezek ellenkezőjére hajaznak. Az állandó rohanás miatt nem reggelizel, az ebéded sokszor valamilyen dobozos megoldásból fakad, amit kapkodva eszel meg, a vacsorád lenne az egyetlen nyugodt étkezési lehetőséged, de akkor már nem szabad gyomorterhelő ételeket fogyasztani. A főétkezések közötti időben pedig nem, hogy gyümölcsöt nem fogyasztasz, de még vizet sem, pedig naponta két liter vizet meg kellene innod egy nap!
A tudatos egészséges életre való törekvés nem kevés odafigyelést igényel, hiszen olyan körülmények ellen kell felvenned a harcot, melyekkel szemben úgy gondolod, hogy nem győzhetsz. Viszont, ha meg sem próbálod, akkor már részedről eleve elveszett csatáról van szó, az egészséges élet csak álom marad. Fontos, hogy tudatosan készülj az életmódváltásra, hiszen nagyon sok egészségtelenséget küszöbölhetsz ki életed folyamán.
Az életmódváltás nemcsak a tudatos táplálkozásról szól, de a rendszeres testmozgás beiktatásából is. Legalább hetente három alkalommal érdemes kardiojellegű, zsírégető és izomépítő edzést végezni.
Saját bevallásod szerint milyen egészségtelen szokásod van, amit tudatosan le akarsz győzni az egészségesebb életedért?