A sportolás egyik sarkalatos kérdése, hogy milyen öltözékben műveljük. A nadrág, felső kiválasztása is odafigyelést igényel, de ezek esetében nem kell olyan körültekintőnek lenni, mint a cipő vagy a sportmelltartó esetében.
Ahogy a cipő a lábunkat, ezáltal közvetve az egész vázunkat, izületeinket támogatja, úgy a sportmelltartó a mell fokozott támogatására való. A melltartó viseléséről megoszlanak a vélemények, ahány ház, annyi szokás, ám ha sportolásról van szó, mindenki egyetért abban, hogy sportmelltartó nélkül nem szabad.
A mell idővel magától is veszít feszességéből, tartása egyre gyengébbé válik, ezért bizonyos kor felett már szükséges valamit viselni ennek ellensúlyozására vagy a folyamat lassítására. Természetesen a megfelelő edzés ebben is sokat tud segíteni. A jól karban tartott mellizom nem engedi a mell megereszkedését, így a melltartóra sincs akkora szükség, elég sokáig.
A sportolás alatt viszont elengedhetetlen a megfelelő felszerelés, valamit viseljüni kell, ami nem engedi „zötykölődni” a melleket. A „zötykölődés” következtében sérülhet a bőr, mondjuk úgy megnyúlik. Senki nem akar lógó melleket, tegyen érte, hogy ne legyenek! Az hétköznap viselt, szép csipkés melltartók nem alkalmasak erre a célra.
Egyszerűbb tevékenységnél még ellátják a szükséges feladatot, de a kényelmi szempontokat figyelembe véve, a felülésekhez is válasszunk sportmelltartót. A futás, a kardioedzések, biciklizés és hasonlók során a mellizom, sőt, leginkább a bőr, nagy igénybevételnek van kitéve.
A sportmelltartók speciálisan ilyen tevékenységekhez lettek kifejlesztve. Funkciójuk ellátását az elasztikus, de erős anyag, a vastag pántok és a kényelmes szabás biztosítja. Olyan, mint mikor egy feszes topot viselünk, csak közben ez a mellet is erősen tartja.
A vastag pántok és a kapocsnélküliség azt a hatást kelti, mintha nem lenne rajtunk melltartó. Tökéletesen rásimul a mellkasra, nem mozdul el, nem kényelmetlen. Rengeteg típus létezik, érdemes többet is kipróbálni. Fontos: ne szorítson túlságosan!