Sokak számára fontos a megfelelő, sőt kimagaslóan jó megjelenés. De sokaknak sem idejük, sem pedig módjuk nincs arra, hogy személyi edzőt fogadjanak, a legdrágább élelmiszerekkel váltsák ki a szokásos, nem túl fogyasztó hatású ételeiket, sőt sokaknak fitnessterembe eljutni is nagy megterhelést jelentene anyagilag is. Szerencsére nem kell sok pénzt, sok időt rááldozni a testmozgásra és egészséges életmódra. Az életmódváltás lehet gyors és egyszerű is, melynek határása akár már egy hónap elteltével nagyon látványos változás érhető el. Az egésznek az alapja a gondolkodásmód megváltoztatása.
A rögzült szokások megváltoztatása talán a legnehezebb része az életmódváltásnak. eleinte könnyűnek tűnik, de később, egyre jobban húznak vissza magukhoz, hiszen a szokások egyben kényelmet is jelentenek. Az időbeosztás, a reggeli kávézás, az étrendváltás, és ami a legfontosabb, a rendszeresség és az új szokások megtartása embert próbáló feladat.
Nem kell hatalmas edzésre gondolni. Egy kis bemelegítés után jöhet futás vagy pedig gimnasztikai gyakorlatok. Fél vagy egy óra edzés simán belefér a munka előtt. A testmozgás felpörget és az egész nap energikusabban fog telni.
Heti három nagyobb edzéssel pedig a súlyfelesleg leadása és az izmok növelése, formálása is megoldható. A heti három nagyobb edzés legyen egy minimum negyven percig tartó kardio edzés és minden napra más izomcsoportra ható izomedzés. A három fő csoport a fenék és a comb izmai, a has, a kar és a mellizmok.
A heti három nagy edzés mellé érdemes minden nap valamiféle testmozgást végezni. A reggeli futás pont megteszi, de a délutáni nyújtás is sokat segíthet az izmok megmozgatásán.
Az edzések mellett még nagyon fontos a szénhidrátok minimalizálása, ami egy gyors diéta követésével hatékonyan segít csökkenteni a zsírt. Egy hét diéta, egy hét fokozott edzés, mondjuk heti 5 nap, melyet egy tisztítókúra követ, egy hónap alatt több kiló leadását, az állóképesség és erőnlét növekedését, a közérzet nagymértékű javulását eredményezi.
A diéta szabályait nehéz betartani, de ha csak egy hónapig kell, ráadásul változatosan, sokkal könnyebb kitartani a végéig. Az egy hónap ráadásul elég arra, hogy a diéták által a szervezet hozzászokjon a kisebb mennyiségű tápanyagból való gazdálkodásra és ennyi idő után a testmozgás is alpvető igénnyé változi