Így tüntesd el az integetőhájat a felkarodról

2015-09-28 10:28
2021-10-29 08:19
FittSport
Így tüntesd el az integetőhájat a felkarodról

A felkarral általában sokkal kevesebbet törődik az ember lánya, mint a fenekével, combjával, hasával. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy a karjaink is szépek legyenek. Nem kell komoly súlyzós edzésekre gondolni (bár azok egykettőre megoldják a problémát), elég csak néhány egyszerű gyakorlatot végezni.

 Az integetőháj eltüntetésének legbiztosabb módja a felkar tricepsz edzése. Ehhez igénybe vehetünk speciális tricepsz fejlesztő eszközöket, de a hagyományos módszerek is hatékonyak, ilyen például a fekvőtámasz.

Röviden az integetőháj kialakulásáról

A kar lazaságát sokminden okozhatja. A túlsúly egyértelműen, aztán bizonyos egészségügyi problémák, de a túl gyors fogyás is eredményezheti. 

Nyáron kerül mindez nagyon előtérbe, mikor rövid ujjú vagy ujjatlan felsőket hordunk, de a strandon is zavaró lehet a bikiniben. 

Nem nagy a vész, csak pár tricepsz fejlesztő eszközt kell igénybevenni és egy kis energiát kell fordítani rá és legalábbis mérsékelhető a helyzet, de akár teljesen el is tüntethető a libegő lazaság. Összegyűjtöttünk öt hatékony gyakorlatot, amivel feszesítheted, formázhatod a felkarod, például tricepsz edzéssel.

Gyakorlatok az integetőháj eltüntetéséért

  • Ugrálókötelezés: Nem csak a felkarodat hozza rendbe, de kardio edzésként a test teljes egészében fogyást idéz elő, javítja a szív-és érrendszered, felpörget, ráadásul szórakoztató is tud enni. A legjobb benne, hogy egy ugrálókötél igen olcsó, még akkor is, ha valami vicces, vagy szép darabot akarsz vásárolni. Tipp: olyan ugrókötelet válassz, ami elforog a fogórészben és állítható hosszúságú, valamint a fogórész kényelmes fogást biztosít.
  • Csuklóforgatás kis súllyal: Vedd a kezedbe a súlyzót (de egy félliteres teli palack is jó) nyújtsd előre a kezed, forgasd kifelé és befelé a csuklódat. Ezt a gyakorlatot sokáig kell csinálni az eredmény érdekében, de megéri. Apró mozdulat, viszont megfelelő ideig végezve iszonyú hatékony.
  • Fekvőtámasz: Természetesen az egyik leghatékonyabb kar, mell és vállizom gyakorlat sem maradhat ki. Ha nem bírod, kezdj női fekvőtámasszal. A tricepsz edzéséhez is fontos a szabályos kivitelezés.
  • Súly emelése hátra: Vedd a kezedbe a súlyzót (kezdetben fél literes palack is megteszi), karodat tartsd magad mellett egyenesen, majd emelgesd a súlyt hátrafelé.
  • Súly emelgetése oldalirányba felfordított tenyérrel: A súlyt ismét vedd a kezedbe, tenyérrel kifelé fogd magad mellett, majd emeld oldalirányba. Annál jobb, minél nagyobb mozgástartományban emelsz.
  • Tolódzkodás: Az egyik leghatékonyabb tricepsz edzés. Kell két biztos pont, amin megtartod magad és nem fog elmozdulni. A két pont legyen vállszélességnél kicsivel távolabb egymástól. Emeld fel a lábad és kezd el leengedni, majd feltolni magad. Vigyázz, ne csúszhasson el a kezed, meg ne mozdulhasson, amit fogsz!




i