Reggeli vagy esti kardio - melyik hatékonyabb nyáron? Megérkezett a nyár, a napfény már hajnalban besüt a redőny résein, az esték pedig hívogatóan hosszúak és langyosak. Ilyenkor benned is feltámad a vágy, hogy többet mozogj, hiszen a hosszabb nappalok és a magasabb energiaszint szinte löknek kifelé az ajtón. De ahogy ránézel a hőmérőre, azonnal be is üt a dilemma, hogy mégis mikor lenne jó edzeni, hogy ne kapj hőgutát Teljes cikk olvasása[Reggeli vagy esti kardio - melyik hatékonyabb nyáron?] »
A passzív pihenés csapdája: miért nem elég ledőlni edzés után? Sokan úgy gondolják, hogy a fejlődés kulcsa az, ha minél keményebben, a határainkat feszegetve – vagy azokat egyenesen túllépve – edzünk. Ha másnap fáj minden izmuk, alig bírnak felkelni az ágyból, és egész nap fáradtnak érzik magukat, vannak, akik még vállon is veregetik magukat, mondván: „ez bizony a jól végzett munka eredménye!” Pedig az edzés utáni fáradtság nem mindig a fejlődés jele. Sok esetben éppen Teljes cikk olvasása[A passzív pihenés csapdája: miért nem elég ledőlni edzés után?] »